You are currently viewing DARURI DIN PARTEA ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI PENTRU COPII DIN CADRUL FILIALEI LOCALE A ASOCIAȚIEI NAȚIONALE A SURZILOR DIN ROMÂNIA

DARURI DIN PARTEA ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI PENTRU COPII DIN CADRUL FILIALEI LOCALE A ASOCIAȚIEI NAȚIONALE A SURZILOR DIN ROMÂNIA

20 de copii din cadrul Asociației Naționale a Surzilor din România, filiala Târgoviște au primit, joi, 8 iunie 2023, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, daruri din partea Arhiepiscopiei Târgoviștei. Constând din dulciuri, darurile au fost oferite prin intermediul Sectorului Social-Filantropic și Misionar al Eparhiei noastre, de către Pc. Pr. Cristian Oancea, la sediul asociației.

Arhiepiscopia Târgoviștei sprijină oameni și instituții din comunitatea noastră locală, oferind mărturie de filantropie creștină, dar și exemplu demn de urmat pentru ușurarea nevoilor semenilor noștri.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI