You are currently viewing DARURI DIN PARTEA ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI PENTRU PARTICIPANȚII LA CONCURSUL DEDICAT ZILEI POLIȚIEI ROMÂNE DE LA TÂRGOVIȘTE

DARURI DIN PARTEA ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI PENTRU PARTICIPANȚII LA CONCURSUL DEDICAT ZILEI POLIȚIEI ROMÂNE DE LA TÂRGOVIȘTE

Cu prilejul Zilei Poliției Române, în ziua de Buna Vestire, vineri 25 martie 2022, s-a desfășurat, la Biblioteca Județeană Ion Heliade Rădulescu din Târgoviște, concursul Respect legea! Respect Viața!, aflat la a V – a ediție, organizat de Inspectoratele de Poliție Județene din Dâmbovița, Argeș și Buzău, în colaborare cu Arhiepiscopia Târgoviștei. La acest concurs ce a avut ca scop aprofundarea cunoștințelor juridice din perspectiva penală pentru prevenirea victimelor minorilor, a participat câte o școala din cele trei județe, Inspectoratul Județean de Poliție Dâmbovița fiind reprezentat de Școala Gimnazială din Comișani. La final, câștigătoare a fost desemnată echipa Inspectoratului de Poliție Județean Buzău.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, Pc. Pr. Cristian Oancea, Consilier Social-Filantropic și Misionar, a participat la acest eveniment, oferind participanților daruri, constând din cărți, icoane, dulciuri și băuturi răcoritoare.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI