You are currently viewing DARURI DIN PARTEA BISERICII LA ÎNCEPUTUL POSTULUI ADORMIRII MAICII DOMNULUI

DARURI DIN PARTEA BISERICII LA ÎNCEPUTUL POSTULUI ADORMIRII MAICII DOMNULUI

La începutul Postului Adormirii Maicii Domnului, marți, 2 august 2023, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, în cadrul proiectului filantropic de sprijinire a instituțiilor sociale din Eparhia noastră, parohiile: Costeşti Deal, Dragodana, Jugureni şi Puntea de Greci, din cadrul Protoieriei Găești, au oferit Centrului de Servicii Sociale Găești, produse necesare bunei desfășurări a activității zilnice: 50 de fețe impermeabile de pernă, detergent, vopsea anticorozivă și vopsea lavabilă.

La această acțiune social-filantropică, au participat, alături de preoții de la parohiile menționate și tineri din comitetele parohiale, care au dorit să împărtășească speranță și bucurie, dimpreună cu darurile oferite.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI