You are currently viewing DARURI DIN PARTEA BISERICII PENTRU COPIII DE LA SPITALUL ORĂȘENESC GĂEȘTI

DARURI DIN PARTEA BISERICII PENTRU COPIII DE LA SPITALUL ORĂȘENESC GĂEȘTI

Cu prilejul sărbătorii Sf. Ier. Nicolae, în ziua de 6 decembrie 2022, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, preoții Cristian Simescu și Cătălin Ciobanu de la Parohia Sf. Ioan, din orașul Găești,  împreună cu tinerii din comitetul parohial au desfășurat o acțiune social -filantropică la Spitalul orășenesc Găești, de care au beneficiat 36 de persoane internate.

Astfel, au oferite daruri copiilor internați la Secția de Pediatrie, precum și persoanelor internate la Secția de reumatologie, în semn de solidaritate, de comuniune și de speranță.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI