You are currently viewing DARURI DIN PARTEA BISERICII PENTRU ÎNCĂ O INSTITUȚIE SOCIALĂ

DARURI DIN PARTEA BISERICII PENTRU ÎNCĂ O INSTITUȚIE SOCIALĂ

În cadrul proiectului filantropic săptămânal de sprijinire a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, parohiile: Butoiu, Butoiu de Sus, Crângurile de Jos, Ludești și Măgura, din cadrul Protoieriei Găești, au oferit miercuri, 15 martie 2023, alimente, produse igienico-sanitare și de îngrijire personală Centrului de îngrijire pentru persoanele de vârstă a treia de la Pătroaia Deal.

La această acțiune social-filantropică, au participat alături de preoții de la parohiile menționate și tineri din Comitetele parohiale, care au dorit să contribuie la împărtășirea de speranță și bucurie, dimpreună cu darurile oferite.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂGOVIȘTEI