You are currently viewing DARURI DIN PARTEA BISERICII PENTRU O INSTITUȚIE SOCIALĂ DIN TÂRGOVIȘTE

DARURI DIN PARTEA BISERICII PENTRU O INSTITUȚIE SOCIALĂ DIN TÂRGOVIȘTE

În cadrul proiectului filantropic bisericesc de sprijinire a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, Apartamentul Social protejat de tip familial Sf. Ierarh Nicolae, aparținând Centrului Social Creștin din Târgoviște, a primit sprijin din partea unor parohii ale Eparhiei noastre. Astfel, miercuri, 3 mai 2023, parohiile: Căprioru, Gheboieni, Gorgota, Răzvadul de Jos și Valea Voievozilor, din Protoieria Târgoviște Nord, au dăruit produse igienico-sanitare, produse de menaj și de birotică. Acestea au fost oferite de preoți împreună cu tinerii din cadrul comitetelor parohiale ale acestor parohii.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI