You are currently viewing DARURI DIN PARTEA MEMBRILOR CERCULUI ȘTIINȚIFIC DĂRUIND VEI DOBÂNDI DIN CADRUL FACULTĂȚII DE TEOLOGIE ȘI ȘTIINȚELE EDUCAȚIEI A UNIVERSITĂȚII VALAHIA DIN TÂRGOVIȘTE LA GĂEȘTI

DARURI DIN PARTEA MEMBRILOR CERCULUI ȘTIINȚIFIC DĂRUIND VEI DOBÂNDI DIN CADRUL FACULTĂȚII DE TEOLOGIE ȘI ȘTIINȚELE EDUCAȚIEI A UNIVERSITĂȚII VALAHIA DIN TÂRGOVIȘTE LA GĂEȘTI

   

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, în apropierea sărbătorii Nașterii Domnului, luni, 19 decembrie 2016, membri ai Cercului științific, Dăruind vei dobândi din cadrul Facultății de Teologie și Științele Educației a Universității Valahia din Târgoviște, împreună cu Parohia Bădulești, au oferit unei fetițe grave bolnave din Găești, daruri constând din alimente, dulciuri, jucării și suma de 900 lei. De asemenea, membri cercului au oferit Căminului de bătrâni Pătroia daruri alimentare și le-au oferit un scurt concert de colinde.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI