You are currently viewing DARURI ÎN VALOARE DE PESTE 10.000 LEI OFERITE DE ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI UNOR COPII ȘI PERSOANE DIN CADRUL UNOR INSTITUȚII SOCIALE DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA

DARURI ÎN VALOARE DE PESTE 10.000 LEI OFERITE DE ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI UNOR COPII ȘI PERSOANE DIN CADRUL UNOR INSTITUȚII SOCIALE DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA

 

 

În apropierea marii sărbători  a Nașterii Domnului, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, Centrul Eparhial al Arhiepiscopiei Târgoviștei a oferit 238 de pungi cu daruri unor copii și persoane din instituții sociale ale județului Dâmbovița, în valoare de 10.200 lei. Constând din dulciuri și articole de îmbrăcăminte, acestea au fost oferite, miercuri, 20 decembrie 2023,  prin intermediul Sectorului Social-Filantropic și Misionar al Arhiepiscopiei , de către Pr. Consilier Cristian Oancea următoarelor instituții: Centrul Social Creștin din Târgoviște, Asociația Surzilor, Asociația nevăzătorilor, Centrul de zi pentru copii cu autism și Sindrom Down Sf. Maria, Centrul Floare de Colț din Priseaca, Centrul de zi pentru copii cu dizabilități și Centrul Sf. Elena.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI