You are currently viewing DARURI LA CĂMINUL DE BĂTRÂNI DE LA PĂTROIA DIN PARTEA UNOR PAROHII DIN PROTOIERIA GĂEȘTI

DARURI LA CĂMINUL DE BĂTRÂNI DE LA PĂTROIA DIN PARTEA UNOR PAROHII DIN PROTOIERIA GĂEȘTI

  

   Joi, 3 august 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, Pc. Pr. protopop Marius Stan de la Protoieria Găești, împreună cu preoții: George Baicu de la Parohia Potlogeni Vale, Mihai Mănăilă de la Parohia Crângurile de Jos, Cristian Bârlog de la Parohia Jugureni și Nicolae Lincă de la Parohia Ionești au oferit Căminului de bătrâni de la Pătroaia alimente si produse de igienă.
   Precizăm că această acțiune este parte a proiectului eparhial de ajutorare a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de către Înaltpreasfinția Sa.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI