You are currently viewing DARURI LA CENTRUL DE TIP REZIDENŢIAL SF. IER. NICOLAE DIN TÂRGOVIŞTE

DARURI LA CENTRUL DE TIP REZIDENŢIAL SF. IER. NICOLAE DIN TÂRGOVIŞTE

 

 

 

 

            

       Vineri, 26 februarie 2016, la Centrul de tip rezidenţial Sf. Ier. Nicolae din Târgovişte, s-a desfăşurat o acţiune social-filantropică ce a constat în oferirea de produse igienico-sanitare, fructe şi legume, toate necesare unei bune desfăşurări a activităţii instituţiei.
      Această acţiune, desfăşurată cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, este parte a proiectului Arhiepiscopiei Târgovişte de sprijinire a centrelor sociale, de pe raza judeţului Dâmboviţa, şi a fost coordonată de Protoieria Târgovişte Nord, prin implicarea preoţilor de la parohiile: Sf. Dumitru, Bărbuleţu, Drăgăeşti Ungureni, Gemenea Brătuleşti.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI