You are currently viewing DARURI LA ÎNCEPUT DE NOU AN ȘCOLAR PENTRU ELEVII CE BENEFICIAZĂ DE GRIJA CENTRULUI DE ZI DE LA VALEA MARE

DARURI LA ÎNCEPUT DE NOU AN ȘCOLAR PENTRU ELEVII CE BENEFICIAZĂ DE GRIJA CENTRULUI DE ZI DE LA VALEA MARE

Preoții și tineri din comitetele parohiale de la parohiile Valea Caselor, Măgura, Ludești, Scheiu I  și Scheiu II, Protoieria Găești, au participat, marți, 6 septembrie 2022, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, la o acțiune social-filantropică, la început de an școlar dăruind rechizite, consumabile și produse de curățenie Centrului de zi Valea Mare, unde 15 copiii din familiile defavorizate, ce locuiesc în comună, beneficiază de masă caldă și consiliere pedagogică și psihologică.

Numeroase parohii ale Eparhiei noastre au oferit, în aceste zile, daruri pentru elevii ce au început un nou an școlar.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI