You are currently viewing DARURI OFERITE DE ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI CU PRILEJUL ZILEI INTERNAȚIONALE A PERSOANELOR VÂRSTNICE

DARURI OFERITE DE ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI CU PRILEJUL ZILEI INTERNAȚIONALE A PERSOANELOR VÂRSTNICE

Biroul de Îngrijire la Domiciliu pentru Persoane Vârstnice din cadrul Direcției de Asistență Socială Târgoviște a primit, joi, 29 septembrie 2022, prin intermediul Sectorului Social-Filantropic și Misionar al Arhiepiscopiei Târgoviștei, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, alimente pentru a susține o masă festivă ce va fi oferită pentru 20 de persoane vârstnice, cu ocazia Zilei Internaționale a Persoanelor Vârstnice, ce se serbează la 1 octombrie. Biserica încurajează sprijinirea persoanelor vârstnice și oferă un exemplu în acest sens, îndemnând la înmulțirea gesturilor filantropice în societatea noastră.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI