You are currently viewing DARURI PASCALE PENTRU BENEFICIARII LOCUINȚEI PROTEJATE MARA -PUCIOASA DIN PARTEA ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

DARURI PASCALE PENTRU BENEFICIARII LOCUINȚEI PROTEJATE MARA -PUCIOASA DIN PARTEA ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

Cei 11 beneficiari ai Locuinței Protejate Mara din cadrul Centrului de Servicii Comunitare Florea Speranței din Pucioasa au primit, în apropierea sărbătorii Învierii Domnului, miercuri, 12 aprilie 2024, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, daruri, constând din produse alimentare.

Acestea au fost oferite din partea Arhiepiscopiei Târgoviștei, prin intermediul Pc. Pr. Cristian Oancea, Consilier Social-filantropic și Misionar al Arhiepiscopiei Târgoviștei, ca încurajare, apreciere și solidaritate cu aproapele nostru.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI