You are currently viewing DARURI PASCALE PENTRU BOLNAVII SECȚIEI ONCOLOGIE A SPITALULUI JUDEȚEAN DE URGENŢĂ TÂRGOVIŞTE

DARURI PASCALE PENTRU BOLNAVII SECȚIEI ONCOLOGIE A SPITALULUI JUDEȚEAN DE URGENŢĂ TÂRGOVIŞTE

            

 

       

 

   Joi, 21 aprilie 2016, cu binecuvântarea și sprijinul Înaltpresfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, membrii Cercului Științific „Dăruind vei dobândi”, din cadrul Facultății de Teologie și Științele Educației, a Universității „Valahia” din Tâgovişte, împreună cu membri ai Asociaţiei Studenţilor Creştin-Ortodocşi Români (A.S.C.O.R.), filiala Târgoviște, însoţiţi de preotul Nicolae Tănase, capelan al Spitalului Judeţean de Urgenţă Târgovişte, cu sprijinul Sectorului Social-Filantropic al Arhiepiscopiei Târgoviştei, au desfășurat o acțiune caritabilă în cadrul Secției Oncologie a Spitalului Județean. Aceasta a constat în oferirea de daruri bolnavilor internați aici, ca semn de solidaritate creştină, în apropierea sărbătorii Învierii Domnului.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI