You are currently viewing DARURI PENTRU AŞEZĂMÂNTUL CREŞTIN ORTODOX ,,SF. ŞTEFAN” – CASA MARTA, DIN CREVEDIA

DARURI PENTRU AŞEZĂMÂNTUL CREŞTIN ORTODOX ,,SF. ŞTEFAN” – CASA MARTA, DIN CREVEDIA

     

   Luni, 8 august 2016, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, în cadrul obişnuitului proiect eparhial de sprijinire a instituţiilor sociale din judeţul Dâmboviţa, parohiile: Crevedia I, Crevedia II, Crevedia Lac, Potlogi I şi Potlogi II, din Protoieria Titu, au dăruit Aşezământului Creştin Ortodox ,,Sf. Ştefan” – Casa Marta, din Crevedia, alimente neperisabile, legume, medicamente şi detergenţi.

   Acest tip de acţiuni social-filantropice doresc să susţină în mod concret aşezămintele sociale din cadrul comunităţii noastre locale şi să îndemne şi pe alţii, persoane particulare, comunităţi şi instituţii, la ajutorarea concretă a aproapelui.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGVIŞTEI