You are currently viewing DARURI PENTRU ASOCIAȚIA SUFLET PENTRU OAMENI DIN PRISEACA DIN PARTEA UNOR PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

DARURI PENTRU ASOCIAȚIA SUFLET PENTRU OAMENI DIN PRISEACA DIN PARTEA UNOR PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

     

 

   Joi, 4 mai 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, parohiile: Sf. Vineri, Sf. Voievozi, Căprioru și Gemenea, din Protoieria Târgoviște Nord, au oferit Asociației Suflet pentru Oameni din Priseaca, alimente neperisabile necesare bunei activității cotidiene a instituției.
   Această acțiune, ce îndeamnă la generoasă dăruire celor în nevoie, aparține proiectului filantropic eparhial de sprijinire a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, ca mărturie a iubirii și solidarității creștine, inițiată de către Chiriarhul nostru.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI