You are currently viewing DARURI PENTRU BOLNAVII DIN SECȚIA DE ONCOLOGIE DIN PARTEA STUDENȚILOR CERCULUI ȘTIINȚIFIC „DĂRUIND VEI DOBÂNDI” AI FACULTĂȚII DE TEOLOGIE DIN TÂRGOVIȘTE

DARURI PENTRU BOLNAVII DIN SECȚIA DE ONCOLOGIE DIN PARTEA STUDENȚILOR CERCULUI ȘTIINȚIFIC „DĂRUIND VEI DOBÂNDI” AI FACULTĂȚII DE TEOLOGIE DIN TÂRGOVIȘTE

  

   Joi, 9 martie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, 40 de membri ai Cercului Științific „Dăruind vei dobândi” din cadrul Facultății de Teologie și Științele Educației a Universității Valahia din Târgoviște, coordonați de către domnul Asist. univ. dr. Alexandru Miu, în semn de speranță, solidaritate și mângâiere, au oferit bolnavilor, internați în cadrul Secției de Oncologie a Spitalului Județean Dâmbovița, daruri, constând din alimente, iar doamnelor le-au fost oferite și flori.

 

BIROUL PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI