You are currently viewing DARURI PENTRU CĂMINUL DE BĂTRÂNI FUNDAȚIA ”CATEDRALA EROILOR” DIN PARTEA UNOR PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

DARURI PENTRU CĂMINUL DE BĂTRÂNI FUNDAȚIA ”CATEDRALA EROILOR” DIN PARTEA UNOR PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

Căminul de bătrâni Fundația ”Catedrala Eroilor” din Târgoviște a primit în dar, miercuri, 26 iunie 2024, un cuptor electric și produse igienico-sanitare, necesare desfășurării activităților zilnice ale instituției.

Activitatea filantropică s-a desfășurat, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, cu ajutorul preoților de la parohiile: Cioflec, Sfântul Ioan, Sfântul Nicolae și Sfânta Treime din orașul Găești, care au venit însoțiți de tineri din cadrul Comitetelor parohiale.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI