You are currently viewing DARURI PENTRU CEI ÎN NEVOIE – SEMNE DE SOLIDARITATE ȘI SPERANȚĂ ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

DARURI PENTRU CEI ÎN NEVOIE – SEMNE DE SOLIDARITATE ȘI SPERANȚĂ ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

 

  

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, în aceste zile premergătoare marii sărbători a Înălțării Domnului, în Arhiepiscopia Târgoviștei s-au desfășurat următoarele activități social-filantropice:

   Parohiile Butoiu, Butoiu de Sus, Dragodana, Fierbinți și Șelaru au donat Complexului de Servicii Sociale de la Găești produse de papetăprie, jucării și produse de uz casnic, necesare activității cotidiene a instituției.

   Parohia „Stolnicul” din Târgoviște, împreună cu familia Toma, a oferit o agapă pentru cei 100 de bătrâni ai Centrului de la Bucșani.

   Semne de lumină și speranță, aceste activități filantropice ce au însemnat peste 2.000 lei doresc să invite la solidaritate și pe alții semeni de-ai noștri, în cadrul comunității noastre locale.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI