You are currently viewing DARURI PENTRU CENTRUL DE BĂTRÂNI „SUFLET PENTRU OAMENI”

DARURI PENTRU CENTRUL DE BĂTRÂNI „SUFLET PENTRU OAMENI”

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, luni, 22 august 2016, parohiile Băleni-Români și Mărcești, din cadrul Protoieriei Târgoviște Sud, au oferit produse alimentare și igenico-sanitare, Centrului de Asistență Medico-Socială pentru persoane vârstnice Suflet pentru oameni din Racovița.
   Această acțiune social-filantropică, inițiată de Înaltpreasfinția Sa, aparține proiectului eparhial de sprijinire a instituțiilor sociale din Arhiepiscopia Târgoviștei și are ca scop ajutorarea concretă a semenilor noștri cu nevoi speciale de îngrijire, dar și impulsionarea comunității noastre locale pentru urmarea acestor exemple.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI