You are currently viewing DARURI PENTRU CENTRUL DE SERVICII COMUNITARE SF. ANDREI DIN GURA OCNIȚEI

DARURI PENTRU CENTRUL DE SERVICII COMUNITARE SF. ANDREI DIN GURA OCNIȚEI

          

 

   Marți, 20 septembrie 2016, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, parohiile: Gura Ocniței, Ocnița I si Ocnița II, au oferit alimente Centrului de Servicii Comunitare Sf. Andrei din Gura Ocniței, necesare îmbunătățirii hranei cotidiene a celor îngrijiți în această instituție.
   Această acțiune filantropică aparține inițiativei Înaltpreasfinției Sale de a sprijini săptămânal instituții sociale din cadru Eparhiei noastre, ca mijloc concret de susținere a diferitelor nevoi instituționale și ca mărturie a misiunii caritabile a Bisericii noastre.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI