You are currently viewing DARURI PENTRU CENTRUL DE SERVICII SOCIALE DIN GĂEŞTI DIN PARTEA UNOR PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI

DARURI PENTRU CENTRUL DE SERVICII SOCIALE DIN GĂEŞTI DIN PARTEA UNOR PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI

   Miercuri, 3 august 2016, cu binecuvântarea Înaltpreafinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, parohiile: Picior de Munte 1, Picior de Munte 2, Dragodana, Mogoşani şi Puntea de Greci, din Protoieria Găeşti, au dăruit Centrului de Servicii Sociale din Găeşti produse alimentare şi de igenă, în cadrul iniţiativei eparhiale de ajutorare săptămânală a instituţiilor sociale din judeţul Dâmboviţa. Acest demers al Arhiepiscopiei Târgoviştei are în vedere sprijinirea activităţii pastoral-misionare a Eparhiei noastre, prin intermediul, ajutorării concrete a instituţiilor care au grijă de oameni aflaţi în situaţii dificile, dar şi oferirea unor exemple concrete care să inspire pe cât mai mulţi la ajutorarea semenilor lor.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI