You are currently viewing DARURI PENTRU CENTRUL SOCIAL „SFÂNTUL ANDREI” GURA OCNIŢEI, DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI

DARURI PENTRU CENTRUL SOCIAL „SFÂNTUL ANDREI” GURA OCNIŢEI, DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI

                 

 

   Miercuri, 30 martie 2016, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, parohiile: “Sf. Nicolae”-Androneşti, Sf. Gheorghe, Sf. Împăraţi, din Târgovişte, şi Gemenea au donat Centrului Social „Sfântul Andrei” din Gura Ocniţei, produse igienico-sanitare, fructe şi alimente, necesare bunei desfăşurări a activităţii centrului.
   Menţionăm că această acţiune social-filantropică aparţine proiectului Arhiepiscopiei Târgovişte de sprijinire a centrelor sociale, de pe raza judeţului Dâmboviţa.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI