You are currently viewing DARURI PENTRU COPII CU AUTISM ȘI SINDROM DOWN DIN PARTEA ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

DARURI PENTRU COPII CU AUTISM ȘI SINDROM DOWN DIN PARTEA ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

Cu ocazia Zilei Internaționale a Autismului, sărbătorită în fiecare an la 2 aprilie, Centrul de zi pentru copii cu autism și sindrom Down ,,Sfânta Maria” a organizat, în avans, un eveniment ce s-a desfășurat în ziua de vineri, 1 aprilie 2022, la sediul Asociației HeraClub, din Târgoviște.

Cu acest prilej, din partea Arhiepiscopiei Târgoviștei, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, Pc. Pr. Cristian Oancea, Consilier Social-Filantropic și Misionar, a oferit copiilor daruri constând din dulciuri, răcoritoare și baloane.

Scopul acestei acțiuni este acela de sensibilizare a comunității locale, de promovare și sprijinire a serviciilor psiho-sociale din cadrul Centrului de zi și de implicare a instituțiilor locale în acțiuni de interes comun.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI