You are currently viewing DARURI PENTRU COPII DEFAVORIZAȚI LA GĂEȘTI

DARURI PENTRU COPII DEFAVORIZAȚI LA GĂEȘTI

  

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, la inițiativa Asociației de Părinți de la Colegiul Național Vladimir Streinu, în apropierea sărbătorii Nașterii Domnului, în baza Parteneriatului dintre Biserică și Școală, joi, 22 decembrie 2016, Protoieria Găești a oferit daruri, constând din dulciuri și fructe, pentru 200 de copii defavorizați din orașul Găești, în cadrul unui eveniment caritabil desfășurat în sala de festivități a școlii.

   Darurile au fost achiziționate în urma unei colecte în parohiile din orașul Găești și se doresc a fi o mărturie a iubirii evanghelice, în slujba aproapelui.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI