You are currently viewing DARURI PENTRU COPII DIN PARTEA PAROHIEI PODURILE-PUCIOASA

DARURI PENTRU COPII DIN PARTEA PAROHIEI PODURILE-PUCIOASA

 

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, la inițiativa Pr. paroh Valentin Alexandru Negrescu și a Pr. Gabriel Oproiu, de la Parohia Podurile-Pucioasa, duminică, 17 decembrie 2023, un grup de tineri au oferit daruri unor copii cu posibilități financiare reduse. Acțiunea s-a desfășurat atât în cadrul Parohiei Podurile-Pucioasa, cât și în alte parohii precum Bezdead 2, Moroieni Glod, Pietroșița 3, Runcu, Brebu, Bădeni, Vulcana Pandele și Vulcana Băi, dar și la Asociația Centrul Diaconal „Casa creștină”, din Târgoviște!

Au fost oferite daruri în valoare de peste 25.000 lei, dintre care amintim: calculatoare și gadgeturi (tablete și telefoane), echipamente sportive pentru fotbal și karate, kituri pentru pictură (chevalet, acuarele și pânze), articole de îmbrăcăminte și încălțăminte, generator pentru curent, pampers și lapte praf, un kit format din alfabetul Braille și cărți de povești pentru o fetiță nevăzătoare, dar și diverse alimente și dulciuri!

Acțiunea va continua și în zilele următoare prin oferirea de alimente unor persoane vârstnice!

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI