You are currently viewing DARURI PENTRU COPII DIN PARTEA UNOR PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

DARURI PENTRU COPII DIN PARTEA UNOR PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

În apropierea Zilei Internaționale a Copilului, marți, 31 mai 2022, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, parohiile Cojocaru și Visina I, din Protoieria Găești, au sărbătorit copiii din grădinițele existente în cadrul comunităților lor locale, oferindu-le dulciuri, produse de patiserie și sucuri de fructe.

Cu prilejul Zilei Internaționale a Copilului ne aplecăm mai mult asupra nevoilor și problemelor cu care se confruntă copiii noștri, încercând să ne reorientăm atenția către ei, oferindu-le, cu mai multă disponibilitate, daruri, alături de grija, bunătatea și iubirea noastră.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI