You are currently viewing DARURI PENTRU COPII ÎN APROPIEREA SĂRBĂTORII ÎNVIERII DOMNULUI DIN PARTEA PAROHIEI GHIRDOVENI II

DARURI PENTRU COPII ÎN APROPIEREA SĂRBĂTORII ÎNVIERII DOMNULUI DIN PARTEA PAROHIEI GHIRDOVENI II

    

   Marți, 3 aprilie 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, în apropierea sărbătorii Învierii Domnului, ca mărturie a filantropiei creștine, preoții Parohiei Ghirdoveni II: Ilie Ionuț și Sârbu Dragoș Ionuț, din cadrul Protoieriei Târgoviște Sud, au oferit copiilor îngrijiți în cadrul Centrului de Serivicii Sociale Sf. Andrei – Gura Ocniței, aparținând Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Dâmbovița, alimente, dulciuri, răcoritoare și produse de curățenie.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI