You are currently viewing DARURI PENTRU COPII OFERITE DE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

DARURI PENTRU COPII OFERITE DE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

Cu prilejul Zilei Internaționale a Copilului, în parohii ale Arhiepiscopiei Târgoviștei, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon s-au desfășurat diferite activități, care au avut ca scop, în special, oferirea de daruri copiilor.
Astfel, Pr. Ştefan Voicu-Radu împreună cu membri ai Comitetului de tineri al Catedralei Mitropolitane din Târgovişte au dăruit copiilor de la Complexul de Servicii Sociale „Casa Soarelui” şi celor de la Complexul de Servicii Sociale „Floare de Colţ” din Târgovişte, două mese de tenis de masă, 8 palete, 4 seturi de mingii de ping-pong, 14 mingii de fotbal şi 14 mingii de volei.
Preoții Parohiei Pucioasa I, Pr. Iulian Rainea și Pr. Bogdan Lică, au oferit dulciuri pentru toți cei 350 de elevi ai Școlii gimnaziale „Mihai Viteazul” din Pucioasa.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI