You are currently viewing DARURI PENTRU COPIII DE LA CENTRUL DE SERVICII SOCIALE FLOARE DE COLȚ DIN TÂRGOVIȘTE

DARURI PENTRU COPIII DE LA CENTRUL DE SERVICII SOCIALE FLOARE DE COLȚ DIN TÂRGOVIȘTE

     

 

   Miercuri, 18 ianuarie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepsicop și Mitropolit NIFON, parohiile: Izvorul Tămăduirii și Sfinții Arhengheli din Târgoviște, precum și Parohia Dragodănești, din Protoieria Târgoviște Nord, au oferit Centrului de Servicii Sociale Floare de Colț din Târgoviște, alimente neperisabile și dulciuri pentru copiii îngrijiți aici.
   Reamintim că această acțiune filantropică aparține Proiectului eparhial, inițiat de către Înaltpreasfinția Sa, de sprijinire a instituțiilor sociale din Arhiepiscopia Târgoviștei.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI