You are currently viewing DARURI PENTRU COPIII DE LA CENTRUL DE ZI DE LA VALEA MARE DIN PARTEA BISERICII

DARURI PENTRU COPIII DE LA CENTRUL DE ZI DE LA VALEA MARE DIN PARTEA BISERICII

          

 

   Continuând proiectul filantropic eparhial de sprijinire a centrelor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de către Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, parohiile: Sf. Ioan, Sf. Nicolae, Sf. Ilie, Sf. Treime și Cioflec, din Protoieria Găești au oferit, miercuri, 31 ianuarie 2019, Centrului de zi de la Valea Mare, materiale didactice si produse igienico-sanitare, pentru copiii îngrijiți aici.

   Acest demers se dorește a fi o mărturie practică a filantropiei creștine și o invitație la implicare din partea a cât mai mulți în cadrul comunității noastre locale.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI