You are currently viewing DARURI PENTRU COPIII DE LA CENTRUL SOCIAL CREȘTIN DIN PARTEA UNOR PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

DARURI PENTRU COPIII DE LA CENTRUL SOCIAL CREȘTIN DIN PARTEA UNOR PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

     

     

 

   În cadrul proiectului eparhial de sprijinire săptămânală a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, joi, 20 septembrie 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, apartamentul social protejat de tip familial Sf. Ier. Nicolae din cadrul Centrului Social Creștin al Arhiepiscopiei Târgoviștei, a primit sprijin constând din produse igenico-sanitare și rechizite din partea parohiilor: Izvoare, Malu cu Flori, Manga, Micloșani și Priboiu din Protoieria Târgoviște Nord.
   Înfăptuită pentru a veni în sprijinul concret al unor nevoi sociale, această acțiune filantropică invită la solidaritate și imitație în comunitatea nostră locală.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI