You are currently viewing DARURI PENTRU COPIII ȘI TINERII ÎNGRIJIȚI ÎN CADRUL CENTRULUI SOCIAL CREȘTIN DIN TÂRGOVIȘTE

DARURI PENTRU COPIII ȘI TINERII ÎNGRIJIȚI ÎN CADRUL CENTRULUI SOCIAL CREȘTIN DIN TÂRGOVIȘTE

În apropierea sărbătorii Învierii Domnului, 6 copii și tineri de la Apartamentul de tip familial „Sf. Ier. Nicolae” al Centrului Social Creştin al Arhiepiscopiei Târgoviştei au primit, luni, 18 aprilie 2022, ca dar al Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, îmbrăcăminte, încălţăminte, articole sportive, jocuri și un cuptor cu microunde.

Acestea au fost oferite, în numele Mitropolitului Nifon, de Pc. Pr. Cristian Oancea, Consilier Social-Filantropic și Misionar, care le-a vorbit copiilor despre semnificația sărbătorilor pascale. La această acțiune filantropică a luat parte Pc. Pr. Adrian Rada, Directorul Centrului Social Creștin și al Asociației Centrul Diaconal Casa Creștină.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI