You are currently viewing DARURI PENTRU DOUĂ INSTITUȚII SOCIALE DIN PARTEA PAROHIEI ȘI A ȘCOLII DIN LOCALITATEA TĂTĂRANI

DARURI PENTRU DOUĂ INSTITUȚII SOCIALE DIN PARTEA PAROHIEI ȘI A ȘCOLII DIN LOCALITATEA TĂTĂRANI

 

  

   Joi, 6 aprilie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, Parohia Tătărani, în colaborare cu școala din localitate, a oferit alimente, îmbrăcăminte, încălțăminte și jucării Complexului de Servicii Sociale Floare de Colț și Complexului de Servicii Sociale Casa Soarelui, ambele din Târgoviște. Aceste daruri, mărturie a filantropiei creștine, se constituie într-un exemplu de urmat și pentru alte instituții și membri ai comunități noastre locale, în această perioadă din apropierea marii sărbători a Învierii Domnului.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI