You are currently viewing DARURI PENTRU ELEVI OLIMPICI LA MORENI

DARURI PENTRU ELEVI OLIMPICI LA MORENI

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, Parohia Moreni II, Protoieria Târgoviște Sud, a oferit cărți religioase, diplome și daruri în bani pentru patru elevi olimpici, din localitate: Ioan Daniel Savu, clasa a IX-a, calificat în premieră la 4 olimpiade naționale (Matematică, Fizică, Astronomie și Astrofizică), mențiune și medalie de aur la Fizică; Radu Marian Marinescu, clasa a X-a, locul I la Concursul „Made for Europe”; Raluca Andreea Marin, clasa a XI-a, locul II la Olimpiada Națională de Limba Engleză și Radu Gabriel Dinu, clasa a XII-a, mențiune la Olimpiada de Informatică.

   Totodată, parohia a oferit icoane pentru sălile Colegiului Național „Ion Luca Caragiale” din Moreni.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI