You are currently viewing DARURI PENTRU INSTITUȚII SOCIALE DIN PUCIOASA DIN PARTEA BISERICII

DARURI PENTRU INSTITUȚII SOCIALE DIN PUCIOASA DIN PARTEA BISERICII

          

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, joi, 8 noiembrie 2017, parohiile: Moțaieni I, Valea Lungă Gorgota, Valea Lungă Ogrea și Viforâta au dăruit Căminului de bătrâni de la Pucioasa produse igienico-sanitare si alimentare.
   Totodată, au fost oferite, din partea Protoieriei Pucioasa, haine căminului de bătrâni, dar și Centrului Floarea Speranței.
   Această activitate filantropică face parte din proiectul caritabil, inițiat de Înaltpreasfinția Sa de ajutorare săptămânală a instituțiilor sociale din județul nostrum, ca mărturie a iubirii și comuniunii creștine.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI