You are currently viewing DARURI PENTRU MASA PASCALĂ OFERITE LA 22 DE FAMILII DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

DARURI PENTRU MASA PASCALĂ OFERITE LA 22 DE FAMILII DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

    

   Marți, 11 aprilie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, Sectorul Social-Filantropic al Arhiepiscopiei Târgoviștei a oferit alimente pentru masa pascală la un număr de 22 de familii, însemnând circa 70 de persoane, care fac parte din cadrul Asociației tinerilor care acorda o șansă, proveniți din orfelinate.

   În apropierea sărbătorii Învierii Domnului, această acțiune este un semn de generoasă solidaritate față de aproapele nostru, ce se dorește a fi multiplicat în comunitatea noastră locală, de către oameni și instituții.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI