You are currently viewing DIN NOU BISERICA DĂRUIEȘTE SPRE BINELE UNOR INSTITUȚII DIN COMUNITATEA NOASTRĂ LOCALĂ

DIN NOU BISERICA DĂRUIEȘTE SPRE BINELE UNOR INSTITUȚII DIN COMUNITATEA NOASTRĂ LOCALĂ

Spitalul orășenesc din Găești a primit marți, 27 iunie 2023, vizita unor tineri din comitetele parohiilor: Cioflec, Sf. Nicolae, Sf. Ilie, Sf. Ioan și Sf. Treime din Găești. Însoțiți de preoții lor, aceștia au oferit produse igienico-sanitare, necesare activității cotidiene a acestei instituții.

Aceste daruri aparțin proiectului filantropic inițiat de către Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, ce are ca obiectiv sprijinirea constantă și consistentă a așezămintelor sociale din județul Dâmbovița, ca mărturie și îndemn la solidaritate comunitară creștină.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI