You are currently viewing DIN NOU BISERICA DĂRUIEȘTE SPRE BINELE UNOR INSTITUȚII DIN COMUNITATEA NOASTRĂ LOCALĂ

Spitalul orășenesc din Găești a primit marți, 27 iunie 2023, vizita unor tineri din comitetele parohiilor: Cioflec, Sf. Nicolae, Sf. Ilie, Sf. Ioan și Sf. Treime din Găești. Însoțiți de preoții lor, aceștia au oferit produse igienico-sanitare, necesare activității cotidiene a acestei instituții.

Aceste daruri aparțin proiectului filantropic inițiat de către Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, ce are ca obiectiv sprijinirea constantă și consistentă a așezămintelor sociale din județul Dâmbovița, ca mărturie și îndemn la solidaritate comunitară creștină.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI