You are currently viewing DOUĂ INSTITUȚII SOCIALE DIN GĂEȘTI AU FOST AJUTATE DE BISERICĂ

DOUĂ INSTITUȚII SOCIALE DIN GĂEȘTI AU FOST AJUTATE DE BISERICĂ

Două instituții din Găești au fost, săptămâna aceasta, beneficiarele proiectului filantropic derulat la inițiativa Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, ce are ca obiectiv ajutorarea așezămintelor sociale din județul Dâmbovița.

Astfel, vineri, 8 aprilie 2022, Centrul de Servicii Comunitare, ce are în grijă 45 de copii și Fundația Carabella, ce îngrijește 33 de copii, au primit produse alimentare bio, produse igienico – sanitare, articole de îmbrăcăminte și de încălțăminte, precum și jucării, urmare a colaborării dintre Parohia Cobia și Parohia ortodoxă română „Santa Lucia” din Veneția, Italia.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI