You are currently viewing DOUĂ INSTITUȚII SOCIALE DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA AU FOST SPRIJINITE DE BISERICĂ

DOUĂ INSTITUȚII SOCIALE DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA AU FOST SPRIJINITE DE BISERICĂ

Preoții de la mai multe parohii din Protoieria Titu, alături de tineri din comitetele parohiale au vizitat, marți, 9 august 2022, două instituții sociale din sudul județului Dâmbovița, oferindu-le daruri, ce vor fi folosite în buna desfășurare a activității lor cotidiene.

Astfel, proiectul filantropic de sprijinire a instituțiilor sociale din Eparhia noastră a fost dus mai departe de inițiativa clericilor de la parohiile: Braniștea, Dâmbovicioara, Fundu Părului, Movila, Niculești și Ungureni de a dărui produse igienico-sanitare Azilului de la Mereni, precum și de cea a clericilor de la parohiile: Ghergani, Răcari I, Răcari II, Colacu, Ghimpați și Stănești de a oferi alimente neperisabile Azilului de la Ghergani. La acest ultim așezământ, beneficiarii au fost spovediți și împărtășiți, pentru că ne aflăm în perioada Postului Adormirii Maicii Domnului.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI