You are currently viewing EDITURA ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI A TIPĂRIT CALENDARELE BISERICEȘTI PE ANUL 2024

EDITURA ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI A TIPĂRIT CALENDARELE BISERICEȘTI PE ANUL 2024

Editura Arhiepiscopiei Târgoviștei a tipărit, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit Nifon, în condiții grafice deosebite, calendarele bisericești pe anul 2024, în variantele: foaie, agendă și de birou. Acestea pot fi achiziționate de la pangarele tuturor bisericilor și mânăstirilor din Eparhia noastră, precum și de la cele două magazine bisericești din Municipiul Târgoviște (de pe Calea Domnească nr. 261, din cadrul Centrului Social Creştin, şi la cel de pe Bd. Independenţei, Bl. O3, Sc. A, parter).

Calendarele bisericești reprezintă reperul aghiografic cotidian pentru toți credincioșii noștri, precum și un necesar și important instrument liturgic.

Reamintim faptul că prin achiziţionarea calendarelor, ca de altfel şi a lumânărilor de la pangarele bisericilor și mânăstirilor noastre se susține activitatea Bisericii, iar, în același timp, se evită cumpărarea de calendare cu date eronate, provenite din surse îndoielnice.

 

 

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTE