You are currently viewing ETAPA PE PROTOIERII A CONCURSULUI NAŢIONAL DE CREAŢIE ”BISERICA ŞI ŞCOALA DIN SUFLETUL MEU”

ETAPA PE PROTOIERII A CONCURSULUI NAŢIONAL DE CREAŢIE ”BISERICA ŞI ŞCOALA DIN SUFLETUL MEU”

 

         

     

   Joi, 7 aprilie 2016, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, în cele cinci protoierii ale Eparhiei noastre (Târgovişte Nord, Târgovişte Sud, Pucioasa, Găeşti şi Titu) s-au evaluat şi premiat, la nivel de protopopiate, cele mai bune trei portofolii de lucrări ale Concursului Naţional de Creaţie ”Biserica şi Şcoala din sufletul meu”, organizat în Patriarhia Română, cu ocazia ,,Anului omagial al educaţiei religioase a tineretului creştin ortodox” .
   Cei 15 câştigătorii ai etapei de astăzi vor participa la faza eparhială care se va desfăşura la sfârşitul lunii aprilie a acestui an, urmând ca portofoliul câştigător să fie premiat în ziua de 21 mai, la Bucureşti, cu ocazia sărbătorii Sf. Împ. Constantin şi Elena, hramul Catedralei Patriarhale.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI