You are currently viewing EVENIMENT CULTURAL DEDICAT ZILEI NAȚIONALE ȘI SF. AP. ANDREI LA PAROHIA EROILOR DIN MUNICIPIUL TÂRGOVIȘTE

EVENIMENT CULTURAL DEDICAT ZILEI NAȚIONALE ȘI SF. AP. ANDREI LA PAROHIA EROILOR DIN MUNICIPIUL TÂRGOVIȘTE

Cu prilejul celebrării Zilei Naționale a României și a sărbătorii Sfântului Apostol Andrei, ocrotitorul României, marți, 30 noiembrie, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, Corul de copii Anastasis de la Parohia Eroilor din Târgoviște, dirijat de Părintele paroh Lucian Constantin Mileșan, a susținut un spectacol de muzică religioasă și patriotică.
Evenimentul a avut loc după încheierea Sfintei Liturghii și a avut ca scop readucerea în atenția credincioșilor a unor lucrări muzicale românești, promovarea valorilor Evangheliei lui Hristos și a sentimentului patriotic, prin intermediul tinerelor generații.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI