You are currently viewing EVENIMENT MUZICAL DEDICAT MAMEI LA PAROHIA SF. VOIEVOD NEAGOE BASARAB DIN TÂRGOVIȘTE

EVENIMENT MUZICAL DEDICAT MAMEI LA PAROHIA SF. VOIEVOD NEAGOE BASARAB DIN TÂRGOVIȘTE

În biserica Parohiei Sf. Voievod Neagoe Basarab din Târgoviște, sub îndrumarea Pc. Pr. Paroh Dragoș Bădescu, tineri din cadrul Comitetului de tineret parohial au prezentat, duminică, 6 martie 2022, după încheierea Sfintei Liturghii, un program poetico-muzical dedicat mamei.

Manifestarea s-a desfășurat, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, în apropierea Zilei Internaționale a Femeii, ca omagiu adus mamelor din parohie și vocației lor familiale.

Cu acest prilej, tinerii au oferit credincioșilor mărțișoare confecționate de ei, iar aceștia, în semn de mulțumire, au donat fiecare bani, iar suma strânsă va fi utilizată pentru realizarea unor activități social-filantropice în parohie, în perioada următoare.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI