You are currently viewing EXAMEN DE ADMITERE LA FACULTATEA DE TEOLOGIE ŞI ŞTIINŢELE EDUCAŢIEI DIN TÂRGOVIŞTE-SESIUNEA SEPTEMBRIE 2018

EXAMEN DE ADMITERE LA FACULTATEA DE TEOLOGIE ŞI ŞTIINŢELE EDUCAŢIEI DIN TÂRGOVIŞTE-SESIUNEA SEPTEMBRIE 2018

  

   Joi, 27 septembrie 2018, Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon a prezidat comisia de examen pentru admiterea la Facultatea de Teologie Ortodoxă şi Ştiinţele Educaţiei din cadrul Universităţii Valahia din Târgovişte, sesiunea septembrie 2018, studii de licenţă. La examen, s-au prezentat 24 de candidaţi, el constând dintr-o probă eliminatorie, ce a presupus evaluarea psihologică şi verificarea aptitudinilor muzicale și de dicție, precum și dintr-o probă scrisă la disciplina Teologie Dogmatică, după o tematică prestabilită.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI