You are currently viewing EXCURSIE LA MĂNĂSTIREA PEȘTERA IALOMIȚEI OFERITĂ TINERILOR DIN PARTEA BISERICII

EXCURSIE LA MĂNĂSTIREA PEȘTERA IALOMIȚEI OFERITĂ TINERILOR DIN PARTEA BISERICII

Joi, 8 iulie 2021, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit Nifon, parohiile Priboiu, Tătărani, Căprioru și Gheboieni, din cadrul Protoieriei Târgoviște Nord, au oferit o excursie la Mănăstirea „Peștera Ialomiței” pentru 35 de tineri din Comitetele catehetice parohiale, care au încheiat anul școlar cu rezultate foarte bune la învățătură.
Însoțiți de Pr. Angel Safta, Pr. Simion Chivulescu, Pr. Bogdan Savu și Pr. Florian Solomon, tinerii s-au rugat în biserica mănăstirii și au vizitat obiectivele turistice din apropierea vetrei monahale, Peștera Ialomiței și complexul natural Bolboci-Padina.
Activitatea recreativă a fost organizată pentru a răsplăti și a motiva pe tineri pentru implicarea în activitățile parohiale și ca o încununare a succesului anual dovedit de Parteneriatul dintre Biserică și Școală.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI