You are currently viewing EXCURSIE PENTRU TINERII DE LA PAROHIILE SF. VOIEVOD NEAGOE BASARAB ȘI VIIȘOARA

EXCURSIE PENTRU TINERII DE LA PAROHIILE SF. VOIEVOD NEAGOE BASARAB ȘI VIIȘOARA

          

 

   Joi, 7 februarie 2019, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, 70 tineri de la parohiile Sf. Voievod Neagoe Basarab și Viișoara, însoțiți de preoții Dragoș Bădescu și Dumitru Chivulescu au efectuat o excursie la Predeal și la Sinaia. După ce au vizitat Mânăstirea Sinaia, tinerii au mers pe pârtia de la Predeal. Cu această ocazie, tinerii de la cele două parohii au avut posibilitatea de a se cunoaște mai bine, de a discuta de noi proiecte parohiale și de a purta actuale, necesare și folositoare dialoguri duhovnicești.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI