You are currently viewing FESTIVALUL PRIMĂVERII ÎN LOCALITATEA VALEA LUNGĂ DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

FESTIVALUL PRIMĂVERII ÎN LOCALITATEA VALEA LUNGĂ DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

 

    

   Sâmbătă, 4 martie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepsicop și Mitropolit NIFON, la Căminul Cultural Valea Lungă Cricov, a avut loc ,,Festivalul Primăverii”, la inițiativa președintelui Comitetului de tineret al Parohiei Valea Lungă Cricov, domnul Sorin Alexandru Olteanu, în partenerat cu parohiile Valea Lungă-Cricov, Valea Lungă-Ogrea și Valea Lunga-Gorgota, prin intermediul comitetelor de tineret și al preoților: Florin Pătulea, Nicușor Ionașc, Gheorghe Tomescu, Popa Ionuț și Constantin Panait, care au oferit daruri, constând din dulciuri, icoane și cărți pentru premii.
   Această activitate educațională, la care au participat 60 de tineri, a cuprins cântece, dansuri și poezii, ce au avut în centrul lor viziunea eclezială cu privire la importanța mamei pentru viața bisericească și comunitară, precum și o expoziție-concurs de mărțișoare ce a fost jurizată de către domnul Primar Emil Negru, doamna director Prof. Ana-Maria Panțuroiu, doamna Alina Mănoiu, profesor de Religie, și doamna Mihai Simona-Maria, profesor de Religie la Școala Gimnazială ,,Coresi” din Târgoviște și Vicepreședinte A.P.O.R. – filiala Dâmbovița.
   La final, au fost oferite daruri pentru cei 19 premianți ai festivalului.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI