You are currently viewing „FII ŞI TU BUN CA MOŞ CRĂCIUN!”- EVENIMENT SOCIAL-CULTURAL AL ELEVILOR SEMINARULUI TEOLOGIC ORTODOX „SFÂNTUL IOAN GURĂ DE AUR” DIN TÂRGOVIŞTE

„FII ŞI TU BUN CA MOŞ CRĂCIUN!”- EVENIMENT SOCIAL-CULTURAL AL ELEVILOR SEMINARULUI TEOLOGIC ORTODOX „SFÂNTUL IOAN GURĂ DE AUR” DIN TÂRGOVIŞTE

În apropierea sărbătorii Nașterii Domnului, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit Nifon,  elevi ai Seminarului Teologic Ortodox „Sfântul Ioan Gură de Aur” din Târgovişte, prin intermediul reprezentanților lor din cadrul Consiliului Şcolar au desfăşurat, joi, 16 decembrie 2021, activitatea social-culturală intitulată „Fii şi tu bun ca Moş Crăciun!”

Evenimentul a avut  loc la Şcoala Gimnazială Specială din Târgoviște şi a constat dintr-un miniconcert de colinde şi din oferirea de daruri (alimente, rechizite și dulciuri) elevilor acestei instituţii educaționale.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI