You are currently viewing FILIALA TÂRGOVIȘTE A ASOCIAȚIEI SURZILOR DIN ROMÂNIA A PRIMIT SPRIJIN DIN PARTEA UNOR PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

FILIALA TÂRGOVIȘTE A ASOCIAȚIEI SURZILOR DIN ROMÂNIA A PRIMIT SPRIJIN DIN PARTEA UNOR PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

Asociația Națională a Surzilor din România, filiala Târgoviște, a fost beneficiara activității filantropice din cadrul proiectului misionar, inițiat de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, ce are ca scop sprijinirea instituțiilor sociale din județul Dâmbovița.

Astfel, marți, 31 octombrie 2023, parohiile: Gheboaia, Frasin, Mărcești și Ulmi, din Protoieria Târgoviște Sud, au oferit, prin intermediul preoților și a unor tineri din cadrul comitetelor de tineret parohial, produse de curățenie și de papetărie.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTE